Over 30,047 people are online! Join now and start making friends!

Telefony komórkowe nadal są bardzo łatwe do ukradnięcia, zwłaszcza przez wprawnego kieszonkowca, który wie jak wykorzystać parę sekund naszej nieuwagi i odebrać nam telefon z kieszeni, plecaka czy też z ręki. W tym artykule zaprezentujemy parę ważnych rad mających na celu głównie ustrzeżenie naszych danych, gdy już telefon będzie w posiadaniu kogoś innego.
Przyznasz oczywiście, iż naprawa telefonów komórkowych nie jest w takim stopniu bolesna dla nas, jak utrata sprzętu przez kradzież, w szczególności wtedy gdy był to sprzęt z najwyższej półki lub chociażby zważywszy na posiadanie wszelkich fotografii, filmików, a szczególnie numerów telefonów do koleżanek, kolegów i rodziny. Możemy być bardziej zmartwieni, gdy dokonywaliśmy płatności przy pomocy telefonu, a nasze urządzenie mobilne nie miało całkowicie pewnego oprogramowania.
Bez wątpienia winniśmy zadbać o stworzenie kopii bezpieczeństwa, przykładowo na naszym komputerze. Dzięki właśnie takiemu systematycznemu backupowi nie stracimy bez powrotu istotnych dla nas numerów telefonów. Jesteśmy w stanie tego dokonać przy użyciu software'u dołączonego do komórki, przy pomocy którego bez problemu przegramy wszelakie niezbędne dane. Drugim bardzo przydatnym przyrządem jest specjalny dodatkowy kod blokady – działa to tak, iż przy wszelkim odblokowaniu klawiatury trzeba wprowadzić swojego rodzaju PIN, bez którego nie będziemy mieli możności skorzystania z telefonu. Takie sposób zapewni nam nie tylko bezpieczeństwo, ale również da nam pewność, iż nasze konto abonenta nie zostanie obciążone.
Trzeba przyznać, że naprawy telefonów komórkowych oczywiście nie są zbyt pożądane, a jeżeli z naprawą telefonów komórkowych związana jest zmiana software'u przypilnujmy, żeby było to wykonane w sposób poprawny. Najlepszym zabezpieczeniem będzie dla nas zainstalowanie aplikacji typu ESET Mobile Security.
Jeżeli już doszło do kradzieży naszego urządzenia mobilnego, pamiętajmy, aby o tym fakcie poinformować policję oraz zablokować kartę SIM u naszego operatora. Jak widzisz, naprawienie telefonów komórkowych jest dużo łatwiejsze niż wszystkie wyżej opisane procedury, toteż postaraj się o bezpieczeństwo swego sprzętu.

Leave a comment!
html comments NOT enabled!
NOTE: If you post content that is offensive, adult, or NSFW (Not Safe For Work), your account will be deleted.[?]

last post
3 years ago
posts
2
views
492
can view
everyone
can comment
everyone
atom/rss
official fubar blogs
 3 months ago
fubar news by babyjesus 
 13 hrs ago
e by e 
 5 years ago
fubar.com ideas! by babyjesus 
 2 years ago
Word of Esix by esixfiddy 

discover blogs on fubar

blog.php' rendered in 0.1742 seconds on machine '230'.